Mgr. Ota Benc, nový ředitel ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou edit delete

10.5.2013 | Jan Martinec

Mgr. Ota Benc, ředitel ZŠ a MŠ Ždírec nad Doubravou

Rada města na své 51 schůzi jmenovala pana Otu Bence ředitelem Základní škola a Mateřské školy Ždírec nad Doubravou s platností od 1.8.2013.

Jmenování předcházelo jednání konkursní komise, která dvoukolově posuzovala vhodnost uchazečů na základě předložených dokumentů, dokladujících praxi a vzdělání uchazečů. O post ředitele/ředitelky školy se ucházeli celkem 4 uchazeči, dva muži a dvě ženy. Komise konstatovala, že všichni uchazeči jsou vhodnými kandidáty na post ředitele a postoupila je do druhého kola hodnocení. Na druhé schůzi konkursní komise se uchazeči představili osobně a přednesli svoji představu o práci ředitele a o způsobu vedení školy. Po obsáhlé diskuzi komise následně tajnou volbou stanovila pořadí jednotlivých uchazečů. Jako nejvhodnější kandidát na post ředitele byl komisí doporučen pan Mgr. Ota Benc. Rada města respektovala závěr odborné komise a pana Bence jmenovala na post ředitele.

Kdo je pan Ota Benc? Otec tří dospělých dětí, věk 47 let, žije v Přibyslavi, člen rady města Přibyslav, člen zastupitelstva Kraje Vysočina. Od roku 1990 do roku 2008 pracoval nejprve jako učitel a později jako ředitel ZŠ Přibyslav. Od roku 2008 dosud pracuje na vedoucí pozici společnosti, která se zabývá IT technologiemi, zejména pro oblast školství.