Novinky internetu v knihovně edit delete

3.3.2003 | Jiří Pavlíček

Od poloviny února má naše městská knihovna trvalé připojení k internetu bezdrátovou linkou o garantované rychlosti 128kb/s s  odbavováním zákazníků pomocí kupónů s předplaceným kreditem (nabízí se analogie s předplacenými kartami u mobilních telefonů). Tato změna přinese pro návštěvníky vyšší komfort práce s internetem a zároveň přinese jednodušší odbavování návštěvníků.

U obsluhujícího personálu si zakoupíte kupón v ceně 40,- Kč, který obsahuje časový kredit 60 minut práce s internetem, nebo kupón v ceně 25,-Kč, který obsahuje časový kredit 30 minut práce s internetem. Kupón s kódem důkladně uschovejte, aby Váš kód nikdo nezneužil – nevyčerpal Váš zakoupený kredit.

Počítač pro přístup na internet je v klidovém stavu uzamčen a zobrazuje okénko pro zadání kódu. Zadáním kódu z vašeho kupónu si počítač zpřístupníte. Během práce máte na obrazovce malé okénko, ve kterém vidíte svůj zbývající časový kredit. Pomocí tohoto okénka můžete kdykoliv ukončit svoji práci – odhlásit se a přestane se Vám odečítat časový kredit. Kredit se průběžně odečítá, dokud nedojde k nule nebo dokud se neodhlásíte. Oproti dřívějšímu systému počítání po čtvrthodinách můžete nyní daleko pružněji využívat svůj předplacený kredit. Kredit z kupónu můžete čerpat na vícekrát, taktéž si můžete zakoupit více kupónů najednou a po skončení jednoho kupónu můžete zadat kód z dalšího kupónu a plynule pokračovat ve své práci.

Protože je březen nejen měsícem knihy, ale i internetu, bude se v průběhu března odečítat časový kredit poloviční rychlostí. V průběhu měsíce března též očekávejte zveřejnění katalogu knihovny na internetu.