Zábavné čtení pro malé děti! edit delete

1.6.2009 | Soňa Zvolánková

Jak by pravidelné hodiny zábavného čtení probíhaly?

Čas zábavného čtení by začal příchodem dětí s rodiči, ti by si na připravené štítky napsali pro seznamovací účely svá jména. Všichni by se posadili a paní Dana Mikanová, která by se ráda dobrovolně ujala předčítání různých, již dopředu připravených knih, by hodinu předčítání vedla. Aby děti dokázaly po většinu času udržet pozornost, bylo by předčítání prováděno zábavnou formou. Knihu, nebo jednotlivá slovíčka, by paní Dana Mikanová mohla dle zájmu případně okamžitě překládat do anglického jazyka, takže by si děti formou hry a zábavy mohly anglická slovíčka postupně a nenásilně osvojovat.

Paní Dana Mikanová, která nabídla naší knihovně svoji spolupráci, by se ráda společného předčítání ujala. Má státní zkoušku a 12 let praxe anglického jazyka v USA (v případě zájmu o česko-anglickou verzi předčítání), kde doposud žila a vypomáhala v Daytonské knihovně, ve které právě čtení pro děti mělo velký a stálý úspěch.

Čtení by trvalo vždy asi hodinu a mohlo by probíhat jednou nebo dvakrát týdně v dopoledních či odpoledních hodinách v prostorách čítárny městské knihovny. Na bližších údajích bychom se domlouvali až po případném zájmu o tyto zábavné a přitom poučné hodiny.

Pokud se nebojíte a máte chuť vytvořit malý kolektiv rodičů a dětí, kteří se chtějí bavit a přitom své děti něčemu i přiučit, můžete svůj zájem nahlásit osobně v Městské knihovně a IC Chrudimská 120, nebo napsat na adresu: knihovna@zdirec.cz, či se ozvat na tel.: 569 694 620.

Budeme se těšit na Váš zájem.

Za Městskou knihovnu a IC Zdena Lédlová.