Zábavné čtení pro malé děti edit delete

22.6.2009 | Soňa Zvolánková

Milí rodiče, městská knihovna nabízí zábavné čtení pro malé děti, které bude probíhat v čítárně Městské knihovny ve Ždírci nad Doubravou.

Jak budou pravidelné hodiny zábavného čtení probíhat?

Čas zábavného čtení začne příchodem dětí s rodiči, ti si na připravené štítky napíší pro seznamovací účely svá jména. Všichni se posadí a paní Dana Mikanová, která se ráda a dobrovolně ujala předčítání různých, již dopředu připravených knih, hodinu předčítání povede. Aby děti dokázaly po většinu času udržet pozornost, bude předčítání prováděno zábavnou formou. Knihu, nebo jednotlivá slovíčka, může paní Dana Mikanová dle zájmu okamžitě překládat do anglického jazyka, takže si děti formou hry a zábavy můžou anglická slovíčka postupně a nenásilně osvojovat.

Paní Dana Mikanová, která nabídla naší knihovně svoji spolupráci, by se ráda společného předčítání ujala. Má státní zkoušku a 12 let praxe anglického jazyka v USA (v případě zájmu o česko-anglickou verzi předčítání), kde doposud žila a vypomáhala v Daytonské knihovně, ve které právě čtení pro děti mělo velký a stálý úspěch.

Čtení bude trvat vždy asi hodinu a bude probíhat jednou týdně v odpoledních hodinách v prostorách čítárny městské knihovny.

Nebojte se a přijďte vytvořit malý kolektiv rodičů a dětí, kteří se chtějí bavit a přitom své děti něčemu i přiučit.

Svůj zájem můžete nahlásit osobně v Městské knihovně a IC Chrudimská 120, napsat na adresu: knihovna@zdirec.cz, či se ozvat na tel.: 569 694 620 nebo se přijďte nezávazně podívat na první hodinu, která proběhne již ve čtvrtek 2. července 2009 od 15.00 hodin.

Budeme se těšit na Váš zájem.

Za Městskou knihovnu a IC Zdena Lédlová.