Zveme na autorské čtení Pavla HEJÁTKA edit delete

9.4.2009 | Zdeňka Lédlová

Světová organizace UNESCO každoročně vyhlašuje 23. duben Světovým dnem knihy a autorských práv. Tento den je určen oslavám knih a čtení a slaví se ve více než 100 zemích po celém světě. Touto akcí bychom se chtěli k oslavám Světového dne knihy připojit, a zároveň také tímto navázat na březnový Týden čtení.

Básník, spisovatel a novinář Pavel J. Hejátko se narodil 30. 9. 1975 v Rakovníku. Vystudoval bakalariát na FFMU v Brně, obory afrikanistika a rusistika a v roli odborného asistenta zde i nějakou chvíli přednášel.

V současnosti jde pravděpodobně o nejextravagantnějšího česko-slovenského umělce, který je tvorbou přirovnáván k Františku Gellnerovi, Karlu Krylovi, Egonu Bondymu, či Ivanu Divišovi. Publikoval v mnoha literárních časopisech. Zatím vyšlo: básnická sbírka „Hlenobytí“, „Tanec kostlivců“, „Pomníky z asfaltu“, kompilace „Smradi, kterým všechno vadí“, „Tarantino a čert“, kniha rozhovoru „Na hranu a dál“, „Tempo + Šedá zóna“ .


V letech 1993 - 1997 byl také členem dnes již legendární undergroundové skupiny Agony Conscience, která jako jedna z mála českých skupin svého hudebního ražení (grind core), prorazila za hranicemi České republiky.


O Pavlu Hejátkovi více na: http://pjh.cz/

 

Soubory ke stažení:
jpg Pavel_J._Hejatko.jpg 151 kB PAVEL J. HEJÁTKO