XIII. ročník Ždíreckého okruhu se vydařil edit delete

9.6.2021 | Nela Stehnová

V sobotu 5. 6. 2021 se na hasičském cvičišti u řeky Doubravy konal již XIII. ročník turistické akce „Ždírecký okruh“ pro pěší i cykloturisty. TIC ve Ždírci nad Doubravou  pro turisty opět připravilo tři pěší a tři cyklotrasy. Na trasy v okolí Ždírce  se vydalo  více jak 200 turistů (89 pěších turistů, 119 cyklistů). Prozatím to byla v historii akce největší účast, možná právě proto, že v loňském roce jsme museli akci zrušit, a lidé po době covidové izolace  tuto akci přivítali s nadšením.

Počasí nám přálo, a  turisté si v cíli mohli odpočinout a zakoupit občerstvení a upomínkové předměty.  Informační centrum pro turisty připravilo také propagační materiály, které si návštěvníci mohli odnést. Všem, kteří  dorazili do cíle, byl předán „Pamětní list“.  Doufáme, že turisté byli spokojeni, a snad se společně sejdeme opět v příštím roce.

Členům SDH Ždírec nad Doubravou děkujeme za pomoc při zajištění akce a občerstvení, technickým službám města děkujeme  za přípravu venkovního zázemí pro turisty.

Zdena Lédlová, Ing. Nela Stehnová