PRAKTICKÉ LÉKAŘSTVÍ Ždírec nad Doubravou vyzývá občany k očkování proti COVID-19 edit delete

19.11.2021 | Nela Niklová

"Vážení spoluobčané,

   situace stran pandemie se stává znovu katastrofickou. Delta varianta disponuje neuvěřitelnou nakažlivostí a jsme přesvědčeni, že letošní zimu neušetří v naší zemi nikoho. Už teď je jasné, že pro obrovský nárůst nakažených nebudeme schopni my na periferii ani nemocnice pojmout a kvalitně ošetřit všechny nemocné.

   Velmi nás mrzí, že se stále setkáváme s odmítavými názory na očkování z nejrůznějších důvodů. Při diskuzi s některým lidmi máme dokonce pocit, že žijí úplně v jiném světě, než je ten náš. V tom našem totiž vidíme dopoledne člověka s rýmou a kašlem a odpoledne se skláníme nad dusícím, který se bojí smrti. Ta bohužel v mnoha případech přichází. Často vídáme pacienty, kteří v produktivním věku z plné kondice upadli do zdravotních potíží, vlekoucích se měsíce.

   Chápeme obrovskou nedůvěru mnoha občanů vůči kořistnickému systému, vůči zkompromitovaným vládním elitám, ale apelujeme na zdravý rozum, který zde funguje po generace. Bez očkování a důvěry občanů by nikdy nebyly eradikovány nemoci, které ještě před 50 lety decimovaly naše předky.

   Ano, i očkovaný člověk se může nakazit, ovšem s mnohem nižší pravděpodobností než neočkovaný, taktéž průběh onemocnění je většinou rozdílný, riziko přechodu do těžkého průběhu je výrazně nižší. Zhoršení přichází častěji u rizikových a starších pacientů, začíná většinou až druhý týden onemocnění a pokud se spustí, většinou není návratu.

   S obavami sledujeme rozdělování společnosti na očkované, neočkované, nervozitu a napětí na obou pólech. Vládní nařízení toto vše ještě akcentují.

   Apelujeme tedy spíše na Vaši občanskou odpovědnost přinést oběť v podobě jedné nebo dvou vakcinací, kterých jsme již podstoupili bezpočet.

  Vy všichni váhající, NAOČKUJTE SE PROSÍM, zachraňujete tak životy ostatních!"

  

Ve Ždírci nad Doubravou dne 17.11.2021.

MUDr. Petr Prokš

MUDr. Marie Prokšová

Sestřička Martina Málková

Mgr. Zuzana Skokanová

 

Více informací na www.praktikzdirec.cz