Velkopavlovické vinobraní 2012 edit delete

4.9.2012 | Jan Martinec

V pátek 31.srpna 2012 navštívila partnerské město Velké Pavlovice delegace radních našeho města, aby se zúčastnila slavnostního otevření Ekocentra Trkmanka a sklepů Františka Lotrinského. Ekocentrum Trkmanka vzniklo rozsáhlou rekonstrukcí objektu bývalého zámku, který vlastnil František I. Štěpán Lotrinský, mažel císařovny Marie Terezie. Ekocentrum bude sloužit jako environmentální vzdělávací středisko.
V přilehlé zahradě ekocentra byly vybudovány rozsáhlé vinné sklepy, které navazují na původní sklepení zámku, a proto byly pojmenovány Sklepy Františka Lotrinského.

V sobotu 1.září se do Velkých Pavlovic vypravila početná výprava ždíreckých seniorů. Seniory provázel pan místostarosta Zdeněk Karber a paní Emilka Zajícová, vedoucí klubu velkopavlovických seniorů. Senioři navštívili mj. nově vybudovanou vinařskou ulici Starohorku, na které jsou vybudovány "tančící sklepy", Ekocentrum Trkmanka a další velkopavlovické zajímavosti. Hlavním bodem návštěvy byla ovšem návštěva vinobraní. Příjemně prožitý den nepokazil ani občasný déšť. Všem seniorům se návštěva velmi líbila a děkují hostitelům za celodenní péči, kterou jim věnovali.