Dětské rybářské závody edit delete

15.5.2019 | Dana Josková

Dětské rybářské závody

 

V sobotu 11. května 2019 se konal na rybníku Zaďák v Krucemburku již čtvrtý ročník dětských rybářských závodů. Této soutěže se mohli účastnit všechny děti do 15 let bez ohledu na to, zda jsou či nejsou členy ČRS nebo MRS.

Celkem se zúčastnilo 26 dětí, z toho 22 chlapců a 4 dívky. Začátek rybářských závodů byl doprovázen byť slunečným, ale také chladným počasím. Ráno se teplota vzduchu pohybovala okolo 0 °C, což se samozřejmě podepsalo na aktivitě větších ryb. Nejčastěji ulovenými rybami se tudíž stali perlíni a plotice. Těchto „bílých ryb“ se ulovilo celkem 280 ks, které byly bodovány třemi body za jeden kus. Kaprů bylo uloveno pouze 11 ks. Amura, lína ani úhoře jsme během letošního ročníku v úlovcích nezaznamenali.

 A jakých výsledků děti dosáhly? Celkem 8 dětí nedokázalo přelstít ani jednu rybu a dalších 7 dětí ulovilo jednu rybu. Vítěz měl na konci závodů zaregistrováno 137 ulovených ryb.

Na závěr soutěže byl vyhlášen nejmladší rybář, největší ulovená ryba a dále ostatní závodníci v pořadí dle počtu získaných bodů. Prvními 3 nejúspěšnějšími dětmi se staly:

  1. místo – Zdeněk Vlach (453 b.)
  2. místo – Vojtěch Pelikán (223 b.)
  3. místo – Alexandr Vacek (198 b.)

 Největší rybu, kapra v délce 45 cm, ulovil Zdeněk Vlach. Nejmladším účastníkem letošního ročníku byl 7letý Jan Pešava.

 

Na závěr bychom chtěli poděkovat všem sponzorům. Finanční dary poskytli Městys Krucemburk, Město Ždírec nad Doubravou a Slevárna a modelárna Nové Ransko,s.r.o. Věcné ceny darovali:

Rybářské potřeby SOBFISHING - Petr Sobotka

Pelikan4carp.cz – Monika Pelikánová

Rybářské potřeby Karel Nikl,s.r.o.

Milan Hrnčíř

Taneční duo DeOl

 

 

                                                                                                                Lukáš Hřebíček