Nový pečovatelský dům byl otevřen edit delete

24.1.2019 | Bohumír Nikl

V sobotu 19. ledna byl slavnostně otevřen nový dům s pečovatelskou službou v ulici U Pikulky. Pozvání na tuto, pro Ždírec n. D. významnou akci, přijali významní a milí hosté – senátor a starosta města Havlíčkův Brod pan Mgr. Jan Tecl, poslanec a hejtman Kraje Vysočina pan MUDr. Jiří Běhounek, poslanec pan Radek Koten, 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina zodpovědný za oblast sociálních věcí pan Mgr. Pavel Franěk, majitel firmy Vlastimil Zelený-Start Brtnice pan Vlastimil Zelený. Na otevření pečovatelského domu přijeli také starostové z okolních obcí. Po projevech a přestřižení pásky si mohli všichni příchozí prohlédnout nové prostory ordinací lékařů a pečovatelské byty. Možnost prohlídky pečovatelského domu využilo téměř 500 návštěvníků ze Ždírce n. D. a okolí.
Stavba pečovatelského domu byla realizována za 15 měsíců. Dům je konstrukčně ze železobetonového monolitického systému, tepelná izolace obvodových stěn je z desek z minerální vaty. Vytápění domu a přípravu teplé vody zajišťují dvě tepelná čerpadla vzduch voda a jako záložní zdroj vytápění slouží elektrokotel.
V přízemí bytového domu jsou vybudovány ordinace pro lékaře – praktického, odborného a zubního. V dalších nadzemních podlažích je 14 pečovatelských bytů. 13 bytů je 2+kk o velikosti 47 m2 a jeden byt o velikost 42 m2. Celkové náklady na stavbu pečovatelského domu byly 44,1 mil. Kč. Dotace z MMR byla 8,4 mil. Kč. Každý byt je standartně vybaven kuchyňskou linkou. Město nechalo v bytech dovybavit koupelnu, zrcadlovou a koupelnovou skříňkou, dále regálem v skladovém prostoru a záclonovými tyčemi. V současné době má město k dispozici 42 pečovatelských bytů pro seniory.