Odklizení sněhu z komunikací edit delete

14.1.2019 | Bohumír Nikl

Letošní zimní období nás prověřuje, jak si poradíme s tak velkým množství sněhu. Ne všichni občané města a místních osad jsou stoprocentně spokojeni se zimní údržbou komunikací. Jsou, ale tací lidé, že traktoristy za všechnu tu práci pochválí. Věřte, že všichni, kteří se starají, aby s komunikací a chodníků byl včas odstraněn sníh se snaží a patří jim velké poděkování. Při odklizování sněhu nejvíce problému dělají špatně zaparkovaná auta na místních komunikacích.
Po dohodě s ředitelstvím silnic a dálnic firma pana Matějky v sobotu a v neděli odklízela a odvážela sníh v Chrudimské ulici. V pátek na naší žádost přijel HZS z Chotěboře s plošinou a hasiči schazovali sněhové převisy, které byly nad chodníky ze školní jídelny a z budovy radnice. Dnes se uklízel a odvážel sníh ze silnice I. třídy v Údavech, odvážel se sníh a rozšiřovaly komunikace na Benátkách. Pan Marek dnes vyvezl sníh a rozšířil ulici Nad Řekou. Dále bude pan Marek pokračovat v ulici Jižní, kde se vyklidí sníh i na parkovištích. V úterý jede pan Matějka s nakladačem a auty vyvážet sníh do Studence, Na středu se připravuje vyčištění od sněhu ulice Spojovací. Postupně budeme i ostatní ulice upravovat, aby byly dostatečně průjezdné.
Žádám všechny majitele aut ve Ždírci n. D. i na místních částech, aby neparkovali svá auta na místních komunikacích, ale na vyhražených parkovištích nebo na svých pozemcích. Usnadní te tím lepší zimní údržbu komunikací.
Jakékoliv požadavky na odklzení sněhu a na zimní údržbu komunukací volejte panu Němcovi na služby města, panu Němcovi místostarostovi nebo přímo mne. Vždy se pokusíme co nejdříve problém vyřešit.
Děkuji všem, kdo letošní zimní údržbu organizují a velké poděkování patří všem, kteří sednou za volant traktoru a jedou uklidit od sněhu chodníky a komnikace.