Titul Dobrovolní hasiči roku 2017 náleží ždíreckým hasičům edit delete

29.11.2017 | Jan Martinec

V sobotu 25. 11. 2017 bylo ve dvoraně Rektorátu Vysokého učení technického v Brně v rámci VII. ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku 2017 oceněno 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů z celé republiky. Díky všem, kteří se rozhodli podpořit náš sbor v závěrečném hlasování, jsme zvítězili v regionu Jih Moravy + Vysočina v kategorii sborů. Jako ocenění jsme si mj. přivezli krásnou skleněnou helmu, která je symbolem této ankety.

Záznam slavnostního galavečera, který moderovala dvojice Tereza Kostková a Marek Eben, můžete vidět v sobotu 9.12.2017 v 17:20 na ČT2.

Na webových stránkách ankety je k vidění závěrečná zpráva ze slavnostního večera

http://www.adhr.cz/dobrovolni-hasici-prevzali-oceneni-za-zasahovou-i-preventivni-cinnost/Ocenění ždíreckých dobrovolných hasičů je odměnou za jejich dlouholetou činnost v oblasti ochrany zdraví a obrany majetku spoluobčanů v celém regionu Ždírecka. Poloprofesionální jednotka hasičů, která se rekrutuje z členů sboru, má ročně desítky úspěšných zásahů u dopravních nehod a požárů. Likvidují následky větrných bouří, odstraňují bodavý hmyz, otevírají nechtěně zavřené byty apod. Z tohoto výčtu je zřejmé, že ždírečtí hasiči jsou pro občanskou společnost nepostradatelní a spoluobčané ví, že je mohou kdykoli zavolat a bude jim poskytnuta pomoc. Je dobře, že si vychovávají své nástupce tím, že dlouhodobě vedou k lásce k "hasičině" desítky dětí.
Před ždíreckými hasiči nezbývá než hluboce smeknout, protože ani největší díky nedocení jejich obětavou činnost, kterou nejlépe vystihuje nápis na spolkovém praporu: VLASTI KU PROSPĚCHU, BLIŽNÍMU KU POMOCI.

                                                                                                     Jan Martinec, starosta města