Tisková zpráva ke spuštění nových oficiálních internetových stránek edit delete

1.6.2001 | Jiří Pavlíček

Chceme jít s dobou a proto jsme se rozhodli přepracovat naše oficiální internetové stránky, rozšířít a přizpůsobit nových technologiím.

Historie internetové prezentace obce a později města Ždírce nad Doubravou začíná 1.1.2000, kdy jsem na adrese http://www.pavlicek.cz/zdirec/ začal provozovat první internetové stránky (žádné jiné jsem v té době - ani nyní, na internetu nenašel). Stránky postupně prošly mnoha změnami a rozšířeními. Protože se jednalo o nekomerční projekt založený na vlastní iniciativě, byly stránky aktualizovány nepříliš pravidelně. Postupem času se staly stránkami oficiálními = podporovanými městským úřadem. Musím pochválit starostu, pana Martince, za poskytování materiálů ke zveřejnění. Tyto stránky ovšem byly náročné na aktualizaci a údržbu, protože nepoužívaly žádný redakční systém a každou změnu nebo každý článek bylo třeba psát rovnou v HTML (jazyk ve kterém se stránky vytvářejí). Postupem doby vznikla i jednoduchá WAP prezentace (\'\'internet v mobilu\'\').

Nyní jsou však stránky postaveny na redakčním systému vlastní výroby, který obsahuje všechny obvyklé pokročilé vlastnosti - např. vyhodnocování nejčtenějších článků, diskuse ke článkům, ankety vyjadřující názor návtěvníků stránek, možnost doporučit či vytisknout článek a další vlastnosti. K datu spuštění 1.6.2001 nejsou zatím v plném provozu všechny tyto vlastnosti a budou postupně aktivovány v dalších dnech a týdnech.