POZOR ZMĚNA TERMÍNU! Koncert dechové hudby VYSOČANKA edit delete

1.3.2011 | Soňa Zvolánková

Koncert dechové hudby Vysočanka se uskuteční v pátek 4. března 2011 od 18.00 hodin v sále městského kina.

Vstupné 120 Kč, v předprodeji 100 Kč.

Předprodej vstupenek od 21.2. 2011 v městské knihovně a informačním centru.

Tel.: 569 694 620, knihovna@email.cz.

Srdečně zvou pořadatelé!


Vysočanka má již více jak třiatřicetiletou tradici. Vznikla v roce 1977. Nejčastěji účinkuje na promenádních koncertech, různých oslavách, slavnostech, plesích, hodech i tanečních zábavách. Každoročně se zúčastňuje několika festivalů dechových hudeb po celé České republice.


Vysočanka je amatérský hudební soubor a jejími členy jsou hudebníci a zpěváci nejrůznějších profesí i věkových kategorií. Kapelníkem Vysočanky je od jejího založení pozounista a baskřídlovák Jiří Vorlíček. Současnými zpěváky jsou Sylva Grafová, Marcela Pryclová, Jiří Chládek a Josef Smolík. Vysočanka spolupracuje s mnohými současnými hudebními skladateli jako jsou Blahoslav Smišovský, Václav Maňas ml., Vlasta Dvořák, Jan Lipold, Ada Školka, Ladislav Prudík, Vladislav Suda nebo textaři Jaroslav Hájek, Vladimír Salčák, apod.

Jak plynou léta a čas, mění se postupně i personální obsazení souboru - dochází ke generační obměně a to je samozřejmě dobře. Vysočanka pravidelně zkouší, rozšiřuje a zkvalitňuje svůj repertoár a snaží se o stálý růst úrovně svých vystoupení.

 

Více na www.vysocanka.eu