Autorské čtení Dominika Barvínka v městské knihovně 17. 3. 2023

Spisovatel Dominik Barvínek přijal pozvání do městské knihovny, na autorské čtení z jeho nové knihy Legenda o princezně Bledulíně. 

Dne 17. 3. od 16.00 hodin předčítal návštěvníkům, kteří si do městské knihovny přišli poslechnout jednotlivé ukázky z této dětské knihy. Společně s panem Dominikem Barvínkem, přijala pozvání i ilustrátorka knihy Nikol Loskotová, která popovídala o jejím grafickém zpracování. 

Dominik Barvínek se narodil v Havlíčkově Brodě roku 1991, pochází z Benátek a v současné době žije v Sobíňově. Jeho vášeň k psaní přišla ve chvíli, když četl knižní příběh založený na počítačové hře. V tu dobu nastupoval do posledního ročníku základní školy. Už tehdy na základní škole psal takové drobné příběhy. Protože má rád žánr fantasy, jeho úplně první vydaná kniha, která se jmenuje „Do Říše Věčnosti: Tajemství prastarých mágů“ vychází právě z tohoto žánru (2012). I když se mělo jednat o dvoudílný příběh temné fantasy, nakonec se z toho stala trilogie. Druhý díl s názvem „Do Říše Věčnosti: Stín princezny nemrtvých“ vyšel o rok později a poslední kniha „Do Říše Věčnosti: Svatyně ztracených duší“ pak vyšla v roce 2015. Od vydání posledního dílu trilogie Do Říše Věčnosti si pan Barvínek psaní natolik zamiloval, že do této doby vznikly další čtyři knihy v různých žánrech. Klíče světla (mysteriózní próza), Icronus (sci-fi), Andělé (psychologická próza) a Legenda o princezně Bledulíně (pohádka).

Některé z nich si můžete vypůjčit v Městské knihovně ve Ždírci nad Doubravou.

Bledulina