Provoz prodejny COOP v Horním Studenci je zachován


Prodejna-COOP-v-Hornim-Studenci

Na základě jednání vedení COOP družstva HB a města, která probíhala prakticky přes celé 4. čtvrtletí roku 2022 se nám podařilo dosáhnout potřebného k tomu, aby byl zachován provoz prodejny v Horním Studenci.

Tato prodejna přechází s platností od 1.2.2023 do tzv. vzájemné spolupráce. Prodejnu jako takovou bude provozovat paní Josková Marie jako OSVČ. Jinak se nic jiného na provozu prodejny nemění.

Provoz Pošty partner bude na prodejně rovněž zachován. Ze strany města jsme projevili zájem, aby i tato služba zůstala pro zákazníky obce Horní a Nový Studenec přístupná.

Novou provozovatelkou Pošty Partner bude v prostorách prodejny COOP rovněž od 1.2.2023 jako OSVČ paní Němcová Petra. Smlouvu na provoz Pošty Partner má již s Českou poštou podepsanou.

Chtěl bych poděkovat paní Marii Joskové a paní Petře Němcové, že budou nadále provozovat prodejnu COOP a Poštu Partner v Horním Studenci.

Z důvodu zhoršení ekonomické situace prodejny, kde se náklady zvyšují zejména v energiích, stagnující jsou také tržby, zastupitelstvo města podpoří provoz prodejny na rok 2023 finanční částkou 76 tis. Kč a provoz Pošty Partner částkou 110 tis. Kč.

Prodejna COOP v Horním Studenci je velice dobře zásobena zbožím, jak potravinami, drogerií a ostatním zbožím co je pro domácnost potřeba. Co zrovna není na skladě prodejny, lze objednat a ve velice krátké době je na prodejně k dostání.

Zlepšení ekonomické situace prodejny a Pošty Partner v Horním Studenci je potřeba podpořit hlavně zvýšením tržeb.

Žádám proto, aby občané a spolky Nového a Horního Studence více navštěvovali, nakupovali v prodejně COOP a využívali více služeb Pošty Partner.

COOP-logoCeska-posta-logo