Rozloučení s prázdninami 2023

V neděli 27. 8. 2023 se v odpoledních hodinách na hasičském cvičišti, kdy se po vlně silných veder a po prudkém nočním dešti ochladilo a horké dny vystřídal mírný déšť s mlhou, konalo již tradiční Rozloučení s prázdninami. I když počasí úplně nepřálo, mnohé to neodradilo a nedělní akci navštívilo více jak 500 návštěvníků, z toho bylo 202 dětí.

Pořadatelé pro děti přichystali celkem 12 soutěžních a 3 nesoutěžní stanoviště. Mezi soutěžními stanovišti byly např. koloběžky, bubble fotbal, překážková dráha s tygříkem Tomem, střelba ze vzduchovky a luku, hodkop, pohádkový les a mezi nesoutěžními bylo stanoviště malování na obličej, skákací hrad a dětský koutek, ve kterém se malé děti mohly zabavit různými stavebnicemi, skládačkami, apod. Děti za každé splněné stanoviště dostaly sladkou odměnu a razítko na svou soutěžní kartičku. Po nasbírání alespoň 7 razítek děti dostaly odměnu v podobě balíčku (školní pouzdro s ořezávátkem, bločkem, gumou, zvýrazňovačem, hopíkem, propiskou, lepidlem a obyčejnou tužkou). Za získání 10 razítek se děti dostaly do slosování tomboly, kde mohly získat jednu z krásných 20 cen. Během odpoledne se také děti mohly zapojit do několika menších soutěží, které si pro ně připravil pan Hamerský, který celou akci moderoval. Pro návštěvníky bylo připraveno i bohaté občerstvení. Doufáme, že se dětem i jejich rodičům a dalším rodinným příslušníkům Rozloučení s prázdninami 2023 líbilo a že si tuto akci před nástupem do nového školního roku dostatečně užili.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem organizátorům, kteří se na akci podíleli: Město Ždírec n. D., KZM Ždírec n. D., SDH Ždírec n. D., TATRAN Ždírec n. D., ASPV Ždírec n. D., ZŠ a MŠ Ždírec n. D. a SKI FANATIC. Technickým službám města Ždírec n. D., které nám s přípravou velice pomohly. Všem sponzorům, kteří tuto akci podpořili svými štědrými sponzorskými dary: Město Ždírec n. D., KZM Ždírec n. D., CZECH LANA s.r.o., Stora Enso Wood Products Ždírec n. D., AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o., ELTER Hlinsko s.r.o., Výtahy – elektro, spol. s.r.o., DOSIP Servis, s.r.o., MINIGAL, s.r.o., WOOD – METAL, s.r.o., NODEL s.r.o., SLÉVÁRNA A MODELÁRNA Nové Ransko s.r.o., INSTAV Hlinsko a.s., Mlékárna Hlinsko a.s., Modelárna NOVÁK, Truhlářství Pavel Sotona, Pavel Strouhal, SP makléřská společnost, Josef Vaníček – ELOV, Stavebniny Málkovi s.r.o., David Kolář – Bowling Bar Ždírec nad Doubravou, DMC Havlíčkův Brod, s.r.o., COOP družstvo HB, VÝZBROJNA.CZ – Požární bezpečnost s.r.o., EKO-KOM a.s., STROM PRAHA a.s. , Zábavní park Šikland – Westernové městečko Šiklův mlýn. Akci podpořil také Kraj Vysočina dotací z programu Bavíme se na Vysočině 2023.

Veliké poděkování patří samotným dětem, rodičům a dalším rodinným příslušníkům, kteří na Rozloučení s prázdninami dorazili.

Za Komisi pro kulturu a sport Mgr. Hana Lédlová


Celou fotogalerii z Rozloučení s prázdninami 2023 najdete ZDE.

DSC-0687
DSC-0690
DSC-0696
DSC-0767

DSC-0764
DSC-0730
DSC-0810
DSC-0782