Sběr použitého textilu a obuvi

Diakonie2

Sběr použitého textilu a obuvi ve Ždírci nad Doubravou

Na území města Ždírec nad Doubravou probíhá ve spolupráci s Diakonií Broumov sběr použitého textilu a obuvi do speciálních kontejnerů na sběrných hnízdech.


V roce 2022 bylo takto sebráno a předáno k dalšímu použití 28,6 tun použitého textilu. Všem občanům patří velký dík za takto odevzdané oděvy, které po roztřídění ještě poslouží lidem v sociální nouzi, ve které se nacházejí. Vytříděný textil je rozesílán jako materiální pomoc lidem v České republice, východní Evropě a v zemích třetího světa, zejména v Africe.


Na webu Diakonie Broumov naleznete přesnější instrukce, jaký textil nebo obuv je možné do sběrných kontejnerů vkládat. Pár základních požadavků zde uvádím: „Rádi bychom Vás tímto poprosili, pokud to bude možné, zda byste textil před darováním prohlédli a vyřadili některé věci, které my nemůžeme již dále využít a musíme je likvidovat na skládce, což je pro nás opravdu velmi finančně náročné. Jedná se zejména o bundy či kabáty s rozbitým zipem, s dírou, poškozené od molů. U některých věcí poškození či roztržení nevadí, například u bavlněných věcí (mikiny, ložní prádlo, ručníky, …)“.

Co můžete darovat do kontejnerů pro Diakonii Broumov?

Veškeré oděvy - dámské, pánské, dětské – nepoškozené s fungujícími zipy
 
Obuv - nepoškozená (zavázaná v igelitové tašce)
 
Kabelky, batohy - pouze nepoškozené a s funkčním zipem
 
Lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky - čisté i mírně poškozené
 
Přikrývky, polštáře a deky - pouze péřové
 
Záclony, závěsy - nepoškozené
 
Látky - minimálně 1 m čtvereční, prosíme, nedávejte nám odřezky a zbytky látek
 
Knihy - ideálně dětské, ale i pro dospělé čtenáře
 
Znečištěný a vlhký textil není vhodné vkládat do kontejnerů.
 
Kontejnery jsou pravidelně vyvážené i přes omezené možnosti Diakonie Broumov. Více informací naleznete na webu www.diakoniebroumov.orgDiakonie1
IMG-20230126-153509507-HDR
IMG-20230126-153158425-HDR