Ždírecký okruh XV. ročník 3. 6. 2023

První červnová sobota 3. 6. 2023 již tradičně patřila Ždíreckému okruhu. Na hasičském cvičišti - Fire aréna pořádalo Turistické informační centrum Ždírec nad Doubravou, pod patronací města, turistickou a cykloturistickou akci Ždírecký okruh, letos jubilejní XV. ročník. Pro účastníky byly opět připraveny 3 pěší trasy a 3 cyklotrasy v okolí Ždírce, na které se vydalo celkem 146 účastníků (63 pěších turistů a 83 cykloturistů).

Počasí letos vyšlo nádherné a možná právě proto akci lidé přivítali s nadšením. Účastníci si v cíli mohli užít zaslouženého odpočinku a zakoupit občerstvení a upomínkové předměty. Všichni účastníci, kteří úspěšně dorazili do cíle, obdrželi na památku svého výkonu ,,Pamětní list“ a letos na oslavu 15. ročníku akce také i pamětní dřevěnou medaili.

Děkujeme všem turistům a cykloturistům za účast a doufáme, že se v příštím roce opět za krásného počasí sejdeme alespoň v takovém počtu jako letos. Děkujeme také členům SDH Ždírec nad Doubravou za pomoc při zajištění akce a občerstvení Tomáši Novákovi, Michalu Čermákovi a Ondřeji Málkovi. Poděkování patří také technickým službám města za přípravu venkovního zázemí pro turisty.