Ždírecký okruh XVII. ročník 7. 6. 2025
Turistické informační centrum ve Ždírci nad Doubravou pořádá každý rok vždy první červnovou sobotu Ždírecký okruh. Nejinak tomu bylo i letos, kdy jsme 7. června 2025 uspořádali již XVII. ročník této cyklo-turistické akce. Pro účastníky jsme tradičně připravili tři pěší a tři cyklotrasy. Start i cíl byl na Firearéně u řeky Doubravy, pěší trasy byly v délkách 11, 16 a 23 km a cyklotrasy 28, 38 a 56 km. Ačkoliv počasí nám letos mnoho nepřálo a od rána pršelo, již v 7 hodin ráno na nejdelší pěší trasu vykročil první účastník. Postupně se pomalu na trasy vydávali další především pěší turisté, cyklisté jako by vyčkávali, jak se počasí vyvine. Po osmé hodině se počasí začalo umoudřovat a mezi mraky občas vysvitlo i sluníčko, a tak nakonec i nemálo cyklistů šláplo do pedálů a rozjelo se na naše cyklotrasy. Ačkoliv se přeháňky objevovaly v průběhu celého dne, teplota byla příjemná, a tak se na start postavilo nakonec celkem 103 sportovců. Na pěší trasy vyrazilo 36 dospělých a 3 děti a na cyklistické trasy 41 dospělých a 23 dětí. Pro všechny bylo v cíli připraveno občerstvení a Pamětní list.
Děkujeme všem účastníkům, kteří se nezalekli počasí a zúčastnili se našeho XVII. Ždíreckého okruhu. Děkujeme Městu Ždírec nad Doubravou za finanční podporu a paní Nele Niklové za přípravu tras.
Za pomoc při zajištění akce děkujeme paní Daně Vavrouškové a za občerstvení členům SDH Ždírec n. D. pánům Ondřeji Málkovi, Petru Novotnému, Michalu Čermákovi a Zdeňku Motlovi.
Na shledanou v příštím roce!