Ždírecký kalendář na rok 2024

Vážení čtenáři, rádi bychom vás informovali, že se nám i letos podařilo připravit týdenní stolní ždírecký kalendář na rok 2024. Tento druhý ždírecký kalendář obsahuje celkem 53 fotografií z našeho města, místních částí a okolní přírody. Snímky zařazené do kalendáře jsou zachycené jak ze země, tak z výšky, a seřazené jsou tak, aby odpovídaly právě probíhajícímu ročnímu období. Do kalendáře jsme se také snažili vybrat fotografie známých ale i méně známých zákoutí. Každý si tedy snad v kalendáři najde své oblíbené fotografie. A nejsou to pouze fotografie, které by pocházeli z městského archivu, jako tomu bylo v loňském kalendáři. Jsme totiž moc rádi, že jste se do tvorby našeho kalendáře pro rok 2024 zapojili také vy, naši spoluobčané. Konkrétně bychom chtěli poděkovat těmto autorům: Aleš Bažout, Nicol Dohnalová, Martin Halama, Jaroslav Hamsa, Jaromír Havel, Bohumír Nikl, Marek Nikl, Monika Stará a Ondřej Starý.

Doufáme, že se vám nový kalendář bude líbit, a že budeme moci v této tradici pokračovat i příští rok. Kalendář si můžete již nyní zakoupit v TIC a na městském úřadě. Cena kalendáře je 100 Kč.


 A pokud se budete chtít podílet na tvorbě ždíreckého kalendáře pro rok 2025, máte možnost. Do konce května roku 2024 můžete zasílat své fotografie na email niklova.n@zdirec.cz. Jako předmět emailu uveďte „Kalendář 2025“. A pokud chcete zvýšit šanci, že vaše fotografie bude do kalendáře vybrána, chceme vás požádat, abyste fotografie zasílali v dostatečné kvalitě (ideálně 300 dpi) s orientací na šířku, a do emailu také uvedli název fotografie, jejího autora a rok vytvoření fotografie. Děkujeme a již nyní se těšíme na vaše fotografie. Novy-kalendar-2024